اسوالین

/اسوالین
اسوالین 1396-7-11 20:59:49 +00:00

اسوالین چیست؟

اسوالین حاوی سیلیکون به صورت دی اکساید هیدرولیز شده،(sio2) ، تنها فُرم سیلیکون بیولوژیکی فعال و با قابلیت جذب بالا میباشد. یک میلی لیتر از اسوالین معادل 150 میلی گرم از سیلیکون دی اکساید به صورت محلول می باشد. مقدار بالای منیزیم سیترات ترکیب شده با ویتامین سی(C315) باعث افزایش جذب سیلیکون دی اکساید می گردد.

برخلاف سیلیکون  موجود در گیاه دم اسب یا ژل های کلوئیدی که در دستگاه گوارش می بایست به سیلیکون هیدرولیز شده محلول تبدیل شوند، اسوالین سریعا از جدار دستگاه گوارش و بطور مستقیم جذب می شود.

سیلیکون دی اکساید به وضوح بهترین انتخاب فُرم سیلیکون می باشد.

اسوالین مکملی است که در پیشگیری و درمان بیماری هایی نظیر آرتروز مفاصل (استوآرتیت)، پوکی استخوان (استئو پروز) و التهاب مفاصل (آرتریت روماتویید) موثر است و به حفظ ، نگه داری و افزایش عملکرد استخوان ها، مفاصل، غضروف ، حتی ماهیچه ، پوست و مو کمک می کند.

 • موارد مصرف اسوالین:
 • اسوالین محرک ساخت کلاژن و استخوان ها

سیلیکون یکی از عناصر مهم در ساخت استخوانها و اسکلت بدن بوده و نقشی اساسی در سلول های استخوان ساز (Osteoblast) را دارا می باشد. میزان سیلیکون در بافت های استخوانی نابالغ 25% بیشتر از بافت های استخوانی بالغ است که نشان دهنده اهمیت نقش سیلیکون در رشد و تکامل بافت اولیه استخوان است. سیلیکون همچنین باعث افزایش ساخت کلاژن تیپ نوع 1 موجود در استخوان ها می شود که عاملی تعیین کننده در استحکام و ساخت بافت استخوانی است.

 با افزایش سن، غلظت سیلیکون کاهش میابد و با توجه به اینکه میزان جذب سیلیکون دریافتی از رژیم غذایی روزانه بسیار کم میباشد، استفاده از مکمل های حاوی سیلیکون ضروری است.

وجود سیلیکون در فعال سازی آنزیمهایی که پیوندهای عرضی را در کلاژن ایجاد می کنند، ضروری می باشد و منجر به تثبیت رشته های پروتئینی کلاژن میشود.

 بواسطه این امر، سیلیکون کمک به افزایش یکپارچگی و استحکام غضروف ها، مفاصل و استخوانها می کند. کمبود سیلیکون منجر به ساختار اسکلتی ضعیف می گردد.

 • اسوالین موثر در سلامت بافت پوست و ناخن

عناصر معدنی اصلی در ناخن ها کلسیم، سولفور و سیلیکون می باشد. یکی از علائم کمبود سیلیکون در ناخن ها ایجاد ناخن های شکننده و نرم است. سیلیکون منجر به افزایش ساخت کلاژن تیپ نوع 1 در پوست می شود. افزایش کلاژن در پوست به معنای پوستی با خاصیت ارتجاعی بیشتر و چروکی کمتر می باشد.

 • اسوالین برای داشتن موهایی درخشنده و سالم

سیلیکون کمک به رشد موهایی ضخیم تر می کند. موهایی با درصد سیلیکون بالا کمتر ریزش داشته و دارای درخشندگی بیشتری می باشد.

 • اسوالین جهت حفظ سلامت عروق

سیلیکون برای ثبات و مقاومت لایه داخلی عروق (اِندوتلیال) خون ضروریست. این بافت متشکل از اِلاستین بوده که مانند کلاژن عملکرد و سلامت آن به سیلیکون وابسته است. بر اساس نتایج حاصل از مطالعات ، در مشکلات عروقی ، میزان سیلیکون موجود در بافت عروق کمتر از عروق سالم می باشد. آئورت و عروق کاروتید سالم 10 برابر بیشتر از عروق مبتلا به تصلب شرایین دارای سیلیکون می باشند. مصرف سیلیکون دی اکساید برای افراد دچار تصلب شرایین مفید بوده و این ضایعات عروقی را در این افراد کاهش می دهد.

 • اسوالین برای محافظت در برابر مسمومیت با آلومینیوم و جلوگیری از کاهش حافظه

بالا بودن غلظت آلومینیوم در مغز یکی از علل بروز بیماری اختلال حافظه (آلزایمر) می باشد. سیلیکون دی اکساید با کاهش میزان جذب آلومینیوم غذاها و نوشیدنی ها، منجر به کاهش غلظت آلومینیوم در مغز می گردد که این امر از بروز بیماری آلزایمر جلوگیری می کند.

جهت آشنایی بیشتر با کارایی و نقش اسوالین در کمک به بهبود بیماری های نام برده، توضیح کوتاهی جهت آشنایی با این بیماری ها و همچنین در مورد ماده موثره آن (سیلیکون) در ادامه آورده شده است.

داروی اسوالین Osvalin

 • اثرات اسوالین
 • محرک ساخت کلاژن در مفاصل و استخوانها
 • ایجاد بافت استخوانی و استحکام اسکلت بدن
 • کمک به کاهش درد در مشکلات ساییدگی مفاصل (آرتروز)
 • افزایش تراکم استخوان در بیماری پوکی استخوان
 • کمک به سلامت بافت پوست و ناخن
 • موثر در داشتن موهایی درخشنده و سالم
 • حفظ سلامت بافت عروق خون
 • جلوگیری از کاهش حافظه بواسطه کاهش جذب آلومینیوم در رژیم غذا
 • دستور مصرف اسوالین

به ازای هر 25 کیلوگرم از وزن بدن، یک میلی لیتر محلول اسوالین را در یک لیوان (150 میلی لیتر) آب حل کرده، روزی یک بار حداقل نیم ساعت قبل از صبحانه میل کنید.

محتویات پودر هر ساشه را یک روز در میان در یک لیوان (150 میلی لیتر) آب حل کنید و با فاصله زمانی حداقل 3 ساعت بعد از مصرف محلول اسوالین بنوشید.

 • موارد منع مصرف

منع مصرفی برای اسوالین اعلام نشده است.

در موارد بارداری و شیردهی با داروساز و یا پزشک معالج مشورت شود.

مطالبی در مورد سیلیکون:

 • سیلیکون چیست؟

سیلیکون یک عنصر موجود در طبیعت می باشد. به صورت نامحلول و غیر قابل جذب در سیلیکاتها موجود است. فرم محلول و قابل جذب آن به صورت Si(OH)4 (سیلیسیلیک اسید) است که در آبهای معدنی موجود می­باشد.

سیلیکون عنصر ضروری در ساختار استخوان و اسکلت بدن است. این ماده به طور مستقیم در مراقبت و سلامت استخوانها نقش دارد و کمبود آن باعث ایجاد ساختار اسکلتی ضعیف می­شود.

 • نقش سیلیکون:

سیلیکون یکی از عوامل موثر در سلامت بافت استخوانها می­باشد. سیلیکون یکی از عناصر اصلی در سلولهای استخون ساز(osteoblast) است. طی تحقیقات انجام شده، به روش الکترون میکروآنالیز، در مناطق مختلف استخوان، نشان داده شده که میزان سیلیکون در بافتهای استخوانی نابالغ 25% بیشتر از بافت استخوانی بالغ است که نشان دهنده اهمیت نقش سیلیکون در رشد و تکامل اولیه بافت استخوان است.

سیلیکون به طور مشخصی در مراحل ابتدایی تولید کلاژن و استخوان موثر است. کیفیت یک استخوان به سلامت کلاژن(type 1)  آن استخوان نیز وابسته است زیرا که کلاژن ساختار زمینه ای استخوان می­باشد.

سیلیکون کمک به تشکیل کلاژن استخوان و محکم تر ساختن پروتئین های کلاژن می­کند. سیلیکون در افزایش BMD (تراکم استخوان) موثر می­باشد.

نتایج حاصل از تحقیقات نشان می­دهد که با افزایش میزان سیلیکون، میزان تراکم استخوان، بالا رفته و بنابراین با افزایش دریافت سیلیکون به طور مشخصی میزان تراکم استخوان در لگن آقایان و خانم ها در پیش از سن یائسگی، بالا می­رود.