4 نمونه از بهترین ورزش ها برای لاغری و سلامتی

//4 نمونه از بهترین ورزش ها برای لاغری و سلامتی

4 نمونه از بهترین ورزش ها برای لاغری و سلامتی

اگر شما ورزشکار نیستید و می خواهید با ورزش کردن سالم تر باشید و یا بهتر در لباسهایتان دیده شوید، میتوانید از ورزش های پیشنهادی لیست زیر استفاده کنید.ممکن است برای بعضی ها رفتن به باشگاه های ورزشی ترسناک باشد. تنها از کنار تردمیل ها و وزنه ها رد شدن می تواند باعث فرار شما از باشگاه شود.

با این حال ورزش هایی هستند که نیازی نیست حتما در باشگا هها انجام شود و به سلامت شما کمک زیادی می کند. این ورزش ها باعث کاهش وزن و سلامتی استخوان ها، مفاصل و تاندون های شما می شود. همچنین این ورزش ها به حفظ تعادل، افزایش دامنه حرکتی ، کاهش مشکلات کنترل مثانه و کاهش روند زوال عقل کمک می کنند.

این فعالیت ها می تواند به افزایش بهبود شرایط فیزیکی و کاهش بیماری ها بدون در نظر گرفتن سن و شرایط فیزیکی کمک کند.

  • شنا

شنا یکی از بهترین ورزش هاست. به دلیل اینکه آب وزن شما را بر روی مفاصل مهار میکند، میتواند به کاهش درد مفاصل کمک  کند. دکتر لی می- پروفسور دانشگاه هروارد می گوید:” ورزش شنا برای افرادی که مبتلا به بیماری استئوآرتریت هستند به دلیل کاهش فشار وزن بر روی مفاصل مفید است”.

همچنین تحقیقات ثابت کرده اند که ورزش شنا از کاهش حافظه جلوگیری کرده و باعث افزایش شادابی افراد می شود.

ایروبیک در آب هم به سوزاندن کالری و کاهش وزن کمک می کند.

  • تای چی

این ورزش چینی که تلفیق ورزش رزمی و ریلکسیشن است برای بدن و ذهن مفید است.

در تای چی گذرحرکات به آرامی انجام شده و  با توجه به این که با افزایش سن حفظ تعادل بسیار سخت میشود به دلیل تلاش برای حفظ تعادل در این ورزش، برای افراد مسن بسیار مفید است.

 

  • ورزش های قدرتی

اگر شما از وزنه استفاده نکنید به مرور زمان ماهیچه هایتان تحلیل رفته و هر قدر که میزان ماهیچه افزایش یابد کالری بیشتری هم می سوزد و وزن بدن کاهش می یابد.

استفاده از وزنه می تواند به فعالیت های مغزی نیز کمک کند.

قبل از انجام وزنه برداری مطمئن شوید که روش درست حرکات را بلد هستید. با وزنه های سبک شروع کنید و کم کم در طی چند هفته وزنه ها را اضافه کنید.

  • پیاده روی

پیاده روی ورزشی ساده اما بسیار اثرگذار است. پیاده روی باعث کاهش کلسترول، تنظیم فشار خون، افزایش شادابی وافزایش قدرت استخوان ها و کاهش ریسک بیماری هایی نظیر دیابت و مشکلات قلبی می شود.

این فعالیت باعث کاهش ریسک ابتلا به زوال عقل هم می شود.

برای این ورزش فقط نیاز به یک جفت کفش مناسب دارید. ابتدا از زمان 10 تا 15 دقیق در روز شروع کنید و به مرور زمان این زمان را تا 30 الی 60 دقیقه افزایش دهید.

منبع

1396-12-23 15:56:12 +00:00 Categories: اخبار و تازه ها|بدون ديدگاه

ثبت ديدگاه