سال نو، زندگی سالم

//سال نو، زندگی سالم

سال نو، زندگی سالم

سال جدید خود را با این پیشنهادهای سالم شروع کنید:

  • لیستی از داروهایی که مصرف می کنید تهیه نمایید.

یک لیست از تمامی  داروهایی که مصرف می کنید تهیه کنید. در این لیست علاوه بر داروهای نسخه ای ، داروهای OTC (غیر نسخه ای) مانند ضد دردهایی که گاها مصرف میشوند و حتی مکمل های تغذیه ای و ویتامین هایی که استفاده می کنید را وارد کنید.

در سال جدید از پزشک یا داروساز خود در مورد عوارض و تاثیرات این داروها بپرسید. و همچنین در مورد عدم تداخل این داروها با هم مطمئن شوید. همچنین تاریخ انقضا داروهای خود را همیشه چک کنید.

  • بیشتر بخوابید!

در سال جدید بگذارید که با خواب کافی راحتتر تمرکز کرده و به خواسته هایتان برسید. یک انسان بالغ به 7 تا 8 ساعت خواب در شب نیاز دارد. سعی کنید عادت های خواب خود را در سال جدید تغییر داده تا این میزان خواب برایتان تامین شود. شب زودتر بخوابید و قبل از خواب قهوه و الکل را حذف کنید. محیط اتاق خوابتان را تاریک و آرام کنید. اگر بیشتر از 2 هفته مشکل خواب پیدا کردید حتما به دکتر مراجعه کنید.

  • غذاهای سالم را انتخاب کنید.

در هنگام خرید مواد غذایی به نوشته ها و لیبل روی محصولات توجه کنید. مطمئن باشید که این محصولات ارگانیک بوده و دارای علائم تجاری مربوطه هستند. همچنین نحوه پخت سالم و صحیح غذاها را یاد بگیرید. سعی کنید از نحوه صحیح انبار کردن و مدت زمان نگه داری غذا در فریزر و یخچال مطلع شوید. با غذای سالم شما بدنی سالم خواهید داشت.

  • لوازم آرایش قدیمی تان را دور بیندازید!

شاید فکر کنید که لوازم آرایش به دلیل اینکه بر سطح بدنتان استعمال میشود برای بدن شما ضرری ندارد اما اشتباه میکیند. لوازم آرایش با تاریخ انقضا گذشته مینوانند باعث عفونت چشم و تحریکات پوستی مانند کهیر و واکنش های آلرژیک بشوند. بنابراین لوازم آرایش قدیمی را کنار گذاشته و مطممئن شوید که محل نگه داری لوازمتان تمیز باشد.

  • یک ورزش روتین را در برنامه ی خود قرار دهید.

ورزش باعث افزایش سلامت بدن و شادابی و احساس سرخوشی می شود. با ورزش از بسیاری از بیماری ها مانند بیماری های قلبی عروقی و دیابت جلوگیری می گردد. بنابراین در سال جدید برای خود ورزش روتینی را انتخاب کرده و انجام دهید.

منبع

1397-1-19 15:44:43 +00:00 Categories: اخبار و تازه ها|بدون ديدگاه

ثبت ديدگاه